הומאופתיה - טיפול שמעורר את כוחות הריפוי הפנימיים שלך

לקבלת ייעוץ הומאופתי לחץ כאן או התקשר לטלפון 0546814325

המחלות הכרוניות עמודים 50-57

המחלות הכרוניות עמודים 50-57

 


עמ’ 50

אם הגורם חייב להיות בכל זמן פורפורציונלי לאפקטים שלו ולתוצאות, כמו שבטבע, אף אחד לא יכול לראות כיצד לאחר ההסרה של הגורמים שתוקפים את הבריאות שלו/שלה, גורם המחלה יוכל לא רק להמשיך, אלא אפילו גם להתגבר משנה לשנה, אם הגורם שלהם לא היה משהו אחר, משהו עמוק יותר,אז המאורעות העצובים הללו (ההפלה והבשורות הרעות), מאחר ושתיהן נעלמו מעצמן ולפיכך לא יוכלו להניב קרקע יעילה לנביעתה של מחלה כרונית, יכול רק להיות מיוחס כארוע, אך לא כגורם היעיל של התפתחות של כח עויין שגדול בחשיבותו, שקיים מראש בפנימיותו של האורגניזם אך עד כה היה שקט.

 

באופן דומה, סוחר חסון שנראה בריא למרות מס' עקבות של פסורה פנימית הנראית לעין רק למתבונן\בוחן מקצועי, עשויה לגרום בצירוף נסיבות מסחריות חסרות מזל הקשורה בעסקיו אפילו כשהוא מתקרב לפשיטת רגל, ובו זמנית הוא ייפול בהדרגה למס' חוליים ולבסוף לתוך מחלה רצינית.

 

המוות של קרוב משפחה עשיר לעומת זאת, וצבירת הממון הרב בפיס, מכסים בשפע את הפסדיו המסחריים; הוא נהיה אדם בעל אמצעים- אבל החולי שלו, בכל זאת ,לא רק שנמשך אלא גם מחמיר משנה לשנה, למרות כל המרשמים הרפואיים שקיבל ולמרות שביקר באמבטיות המפורסמות ביותר, או במידת מה אולי עם הסיוע של שני גורמים אלו.

 

נערה צנועה אשר חוץ ממס' סממנים של פסורה פנימית, נחשבה דיי בריאה, אולצה להתחתן, דבר שגרם לה לחוסר שמחה בנפשה, ובדרגה זהה, בריאות גופה החלה להתדרדר ללא כל סימנים של זיהום של מחלת מין. שום תרופה אלופתית לא משככת את חולי עצבותה, אשר ממשיכה להתגבר ולהיות יותר מאיימת.

 

אבל באמצע ההחמרה הזו לאחר שנה של סבל, הגורם לאומללותה- בעלה השנוא, נלקח ממנה ע"י המוות והיא נראית כאילו שהיא מתעוררת לחיים, בהכרה, שהיא כעת נגאלה מכל אירוע של חולי גופני או מנטלי, ומקווה להתאוששות מהירה; כל חבריה מקווים אותו הדבר עבורה, כאשר הגורם המשלהב מונח כעת בקברו.

 

היא גם משתפרת במהירות, אבל באופן בלתי צפוי היא עדיין נשארת מוגבלת למרות החוסן של הנעורים שלה; כן, החוליים שלה רק לעיתים רחוקות עוזבים אותה, והם מתחדשים מפעם לפעם ללא כל גורם חיצוני, והם אפילו מחמירים משנה לשנה בחודשים הקשים.

 

אדם שנחשד שלא בצדק והפך להיות מעורב בתביעה פלילית רצינית, ושנראה לפני כן אדם בריא, עם הסימנים יוצאי הדופן של פסורה חבויה שהוזכרו לעיל, במהלך החודשים המטרידים הללו נפל למצב של מס' מחלות, אך לבסוף חפותו של המואשם הוכרה ובעקבותיו הגיע הזיכוי המכובד.

 

אנו עשויים לחשוב שארוע כזה משמח ומענג, בהכרח מעניק חיים חדשים והנאשם מסיר מעליו את כל התלונות הגופניות. אבל זה לא מתרחש, האדם עדיין סובל מהחוליים הללו, והם אפילו מתחדשים עם הפסקות ארוכות או קצרות, ומוחמרים במהלך השנים שעוברות ובמיוחד בעונות החורפיות.

 

כיצד נסביר זאת? אם האירוע הלא נעים הזה היה הגורם, הגורם המספיק, של חוליים אלה,האם לא חייב להיות האפקט שבו המחלה היתה נפסקת לחלוטין בהכרח לאחר הסרת הגורם? אבל החוליים הללו לא נפסקים, הם מידי פעם מתחדשים ואפילו בהדרגה מחמירים, וזה הופך לעובדה כי הארועים המצערים הללו לא יכלו להיות הגורם היעיל של החוליים והתלונות הנוכחיים- זה נראה כי הם רק מחמירים כמו הזדמנות שמהווה גורם מניע כלפי ההתפתחות של מחלה, שעד אז רק הייתה ישנה בפנים.

 

הזיהוי של האויב הפנימי והישן אשר לעיתים כה תכופות מופיע, והמדע אשר מסוגל להתגבר עליו,, גורם לו להיראות , שבכלליות שבינתה של הפסורה היתה הבסיס לכל החוליים הללו, שאי אפשר להתגבר עליהם אפילו בידי הקונסטיטוציה הטובה והחסונה ביותר, אלא רק באמצעות אומנות (הריפוי) .

עמוד 51

אבל אפילו אם תנאים חיצוניים חיוביים יקרו שוב, בדוק את ההתפתחות של המהירה של המחלה שהתפרצה, בריאות אמיתית לא תוכל לחזור למשך זמן רב ע"י כל אמצעי הידועים עד כה, והטיפולים האלופתיים הנהוגים, עם התרופות האגרסיביות והבלתי הולמות כגון: אמבטיות, מרקורי, חומצה פרוסית, דיגיטליס, כינין, הרעבות ושאר תרופות אופנתיות הכלולות רק מחישות את המוות, הסוף של כל החולים הללו שאותם הרופא אינו יכול לרפא.

 

כאשר פעם, תחת מה שהוזכר לעיל, סביבה חיצונית שלילית, המעבר של הפסורה מתנומתה ומצבה הקשור להתעוררותה והתפרצותה תפס מקום, והמטופל משאיר את עצמו לפעילותו הפוגעת של הרופא האלופתי הרגיל,אשר סבור שזה הולם למשרדו ולשכרו לתקוף באכזריות את האורגניזם של המטופל (כפי שאנו מצטערים להיות עדים לכך מידי יום) עם אילי הניגוח של אלימותו, תרופות בלתי מתאימות והטיפולים המחלישים; במקרה כזה , הנסיבות החיצוניות של המטופל והסיטואציה עם כבוד לסובבים אותו יכולות להשתנות בכלל לאהדה, אבל ההחמרה של המחלה בכל זאת נמשכת תחת ידיים אלו ללא כל מנוס.

 

התעוררותה של הפסורה הפנימית שהיתה עד כה רדומה וחבויה וכפי שהיתה, נשמרת כבולה בידי קונסטיטוציה גופנית טובה ונסיבות חיצוניות חיוביות, כפי שהתפרצותה של המחלה לחוליים רצינייים יותר ומיחושים, מוכרזת ע"י התווספות של סימפטומים שניתנו לעיל אשר ציינו את את שכיחותה של הפסורה, וגם ע"י תלונות וסימנים רבים מספור. אלו משתנים בהתאם להבדל בקונסטיטוציה הגופנית של האדם, הנטיה התורשתית שלו, הטעויות השונות שלו בחינוכו, תחביביו, באורחות חייו והדיאטות שלו, התעסוקה שלו, פעולת שכלו, המוראל שלו וכו….

 

אז כאשר מחלת הגרד מתפתחת והתבטאות חיצונית שניונית של המחלה, נראים הסימפטומים הבאים אשר אני עצמי טיפלתי בהם בהצלחה, ואשר על פי הודאת המטופל נבעו מההידבקות בגרד, ואשר לא התערבבו עם סיפיליס או סיקוזיס.

עמוד 52

אני די מוכן להאמין שעוד הרבה מאוד סימפטומים התרחשו בנסיונם של אחרים.

אני רק אוסיף יתר על כן, שבקרב הסימפטומים שאביא לדוגמה יש גם אחרים שמנוגדים לגמרי אחד לשני, הסיבה שניתן למצוא בהשתנות הקונסטיטוציה הגופנית הקיימת בזמן זה- כאשר ההתפרצות של הפסורה הפנימית התרחשה.

עדיין מגוון אחד של סימפטומים יהיה נדיר יותר למצוא מאשר האחר והוא מציע שום שום מכשול מיוחד לריפוי:

ורטיגו בזמן שהולך ומתנדנד, ורטיגו כשסוגר את העיניים הכל נראה כאילו סובב איתו והוא בו זמנית נתקף בבחילה.

ורטיגו בסיבוב סביב מהיר הוא כמעט ונופל.

ורטיגו כאילו היה לו זעזוע בראש, אשר גורם לו לאבדן הכרה רגעי.

ורטיגו עם שיהוקים תכופים (גרעפסים).

ורטיגו כאשר רק מביט למטה על הרצפה או למעלה.

ורטיגו בזמן שהולך בדרך, לא סגור באיזה צד, במישור הפתוח.

ורטיגו, היא עכשיו נראית לעצמה עכשיו גדולה מידי עכשיו קטנה מידי או שאובייקטים נראים לה כך.

ורטיגו שדומה להתעלפות.

ורטיגו שמדלג לתוך החוסר תודעה.

ורטיגו אי יכולת לחשוב או לבצע עבודה מנטאלית.

המחשבות שלה אינן תחת שליטה. היא מידי פעם דיי ללא מחשבות (יושבת אבודה במחשבות).

האויר הפתוח גורם לסחרחורת ולנמנום בראש.

הכל בזמן זה נראה כהה ושחור אל מול עיניו, בזמן הליכה או התכופפות קדימה או כאשר מרים את עצמו מעמדת הרכינה קדימה.

זרימת דם מהירה אל הראש 1*.

חום בראש (ובפנים) 2*. לחץ קר על קצה הראש 3*.

כאב ראש, כאב ראש עמום בבוקר מיד כשמתעורר או אחר הצהריים כשהולך מהר או מדבר בקול רם.

כאב ראש בצד אחד עם מחזוריות מסויימת (אחרי 28 14 או פחות ימים), לעיתים תכופות יותר בזמן ירח מלא, או במשך ירח חדש, או לאחר התרגשות מנטלית, לאחר הצטננות וכו.. ; לחץ או כאב אחר על קצה הראש או בתוכו, או כאב חופר (קודח) מעל אחת העיניים 4* .

 

הערות שוליים:

(1*- בזמן שהנפש חשה שלא בנוח עם חרדה וחוסר נטייה לעבודה).

(2*- שלא לעיתים נדירות מלווה בקור בידיים וברגליים).

(3*- בדרך כלל מלווה בחרדה).

(4*- באותו הזמן יש חוסר שקט פנימי גדול וחרדה, במיוחד בבטן; חוסר בצואה, או לעיתים תכופות, פינוי מסריח המלווה בחרדה; כבדות של הגפיים, רעד בכל הגוף, מתיחות של כל העצבים עם עצבנות גדולה ורגישות; העין אינה יכולה לסבול כל אור, הזלת דמעות, לעיתים עם נפיחות של העינייים; כפות הרגליים קרות; לפעמים מלווה בנזלת יבשה; לעיתים צמרמורת ואז שוב חום שעף; מאוחד עם בחילה מתמשכת, גם לפעמים נסיונות הקאה והקאות; היא שוכבת כאילו מהוממת או זורקת את עצמה בחרדה מצד לצד. ההתקפים נמשכים החל מ12-24 שעות או יותר.

 

אחרי ההתקפים הללו או שיש עייפות גדולה עם עצבות, או תחושה של מתח בכל חלקי הגוף. לפני ההתקפים הללו יש טלטלה בגפיים במהלך השינה וגם בתחילתה, חלומות מדאיגים, חריקת שיניים בזמן שינה ונטיה להיבהל מכל רעש פתאומי).

עמוד 53

כאב ראש מידי יום בשעות מסוימות דקירות ברקות 1* .

התקפים שלכאב ראש פועם (במצח) עם בחילה אלימה כאילו עומד לשקוע למטה או, גם הקאות; שמתחילות מוקדם בערב וחוזרות כל שבועיים, או מוקדם או מאוחר יותר.

כאב ראש שכאילו הגולגולת עומדת להתפקע ולהפתח 2* .

כאב ראש עם כאבים מושכים 3* .

כאב ראש, דקירות בראש (שעוברות דרך האוזניים) 4* . רעש שואג במח מזמר מזמזם מרעים וכו….

הקרקפת מלאה בקשקשים עם או ללא גרד.

פריחה עורית בראש, גזזת, גזזת ממאירה עם קליפה גדולה עבה יותר, או פחות, עם דקירות רגישות כאשר אחד המקומות נהיה לח; כשהוא נהיה לח מתחיל גרד אלים; כל הכתר של הראש רגיש בצורה כואבת לאויר הפתוח; יחד איתו יש התנפחות קשה של הבלוטות הצוואריות.

שיער הראש כאילו מיובש.

שיער הראש נושר בתדירות גבוהה, במיוחד מלפנים, בכתר הראש ובקצה הראש; נקודות קרחות או התחלה של התקרחות בנקודות מסויימות.

מתחת לעור נוצרים גושים כואבים, אשר באים ונעלמים כמו נפיחות וגידולים עגולים 5*. תחושה של התכווצויות בעור בקרקפת ובפנים.

חיוורון בפנים במהלך השינה הראשונה, עם עיגולים כחולים סביב העיניים.

אדמומיות תכופה בפנים וחום 6* .

 

הערות שוליים:

(1*- אשר לעיתים מתנפח, עם דמעות מאחת העיניים).

(2*- בכמה מקרים כאב מושך מהמפרקת של הצוואר לכיוון העורף, לפעמים גם על כל הראש והפנים, אשר לעיתים קרובות מתנפחות מזה,בזמן שהראש כואב כשנוגעים בו, לא לעיתים נדירות מלווה בבחילות).

(3*- בדר"כ בזמן הליכה ובמיוחד בזמן שהולכים וזזים לאחר ארוחות).

(4*- באותו הזמן כל דבר לעיתים תכופות נראה כהה לפני הפנים שלה).

(5*- אשר גם במקרים נדירים עובר והופך להפרשת מוגלה).

(6*- הוא פעמים גם הופך לדיי חלש ועייף מזה או חרד,והוא מזיע בחלקו העליון של הגוף; העיניים שלו לעיתים מתעמעמות; הכל הופך שחור לפני עיניו, נפשו עצובה; כאשר גם מרגיש כאילו מלא מידי עם תחושת שריפה ברקות).

עמוד 54

צבע צהוב צהבהב של הפנים.

גוון פנים חיוור צהבהב.

שושנה על הפנים 1*.

כאב לוחץ על העיניים במיוחד מאוחר בערב; הוא חייב לעצום אותם.

הוא לא יכול להסתכל ממושכות על כלום, הכל מהבהב לפניו; אובייקטים נראים כאילו נעים.

העפעפיים, במיוחד בבוקר, כאילו סגורים; הוא לא יכול לפתוח אותם (למשך מס' דקות; כן, אפילו למס' שעות); העפעפיים כבדים כאילו משותקים או סגורים בצורה עוויתית.

העיניים מאוד רגישות לאור היום; הן כואבות ממנו ונסגרות ללא שליטה 2*.

תחושה של קרירות בעיניים.

זווית העין מלאה במוקוס דמוי מוגלה (דבק עין).

קצוות העפעפיים מלאים במוקוס יבש.

בקצות העפעפיים, דלקת של הבלוטה הממבומית או של כמה מהן.

דלקת בעיניים מסוגים שונים 3*.

צהבהבות סביב העיניים.

צהבהבות בלבן של העין 4*.

נקודות שקופות מעורפלות על גבי הקרנית 5*.

מיימת של העין.

ערפול של העדשה השקופה אשד-קטרקט. פזילה.

רוחק ראייה; הוא רואה טוב למרחק, אך אינו יכול להבחין בבהירות בעצמים קטנים המוחזקים קרוב.

קוצר ראייה; הוא יכול לראות אפילו אובייקטים קטנים ע"י אחיזתם קרוב לעין, אך ככל שהאובייקט מתרחק כך הוא נהיה יותר מעורפל, ובמרחק גדול הוא אינו רואה אותו.

מראה מטעה; הוא רואה אובייקטים כפול או רב פעמי או רק חצי מהם.

לפני עיניו צפים להם כמו זבובים, או נקודות שחורות, או פסים כהים , או רשתות, במיוחד כאשר מסתכלים לתוך אור יום בהיר.

העיניים כאילו רואות דרך כיסוי או ערפל; המראה נהיה עמום בזמנים מסויימים.

 

הערות שוליים:

(1*- במס' מקרים עם חום גבוה (קדחת),, גם לפעמים עם אבעבועות שורפות, מגרדות, דוקרות ומימיות, בפנים אשר הופכות לגלד {שושנה}).

(2*- בדר"כ עם פחות או יותר גלד).

(3*- הפיסטולה מפרישת הדמעות לעולם לא נגרמה מדבר אחר חוץ ממחלת הגרד).

(4*- או צבע אפור מאותו הדבר).

(5*- אפילו מבלי שהיתה איזושהי דלקת קודמת בעיניים).

עמוד 55

עיוורון לילה; הוא רואה טוב במהלך היום, אבל בשעות ערביים הוא אינו רואה דבר.

עיוורון יום; הוא רואה היטב רק במהלך הדימדומים.

קהות עיניים, התעמעמות של הראיה 1* , המתגברת בסופו של דבר אפילו למצב של עיוורון.

כאבים של מס' נקודות בפנים, הלחיים, עצמות הלחיים, הלסת התחתונה וכו…, כאשר נוגעים בהן; בזמן לעיסה, כאילו מתמגלים (מתמלאים מוגלה) מבפנים; גם כמו ) , דקירות ולחץ כך שהוא לא jerksדקירות וטלטלות ; במיוחד בלעיסה יש טלטלות (

יכול לאכול 2*.

השמיעה מגורה בצורה מוגזמת ורגישה; היא לא יכולה לסבול לשמוע פעמון מצלצל מבלי לרעוד; הוא נזרק לעוויתות כתוצאה מתיפוף התופים וכו… הרבה מאוד צלילים גורמים לו כאב באוזן.

יש לו דקירות באוזן כלפי חוץ 3*.

תחושת זחילה וגירוד באוזן.

יובש באוזן; גלד יבש בפנים מבלי כל שעוות אזניים.

מוגלה שעוברת מאוזן לאוזן , דלילה בריח חולני.

פעימה באוזן. מספר צלילים ורעשים בתוך האוזן 4*.

חרשות במספר דרגות אפילו עד לדרגת חרשות מוחלטת עם או ללא רעש באוזן; לפעמים גרוע יותר , עפ"י מזג האויר.

התנפחות של בלוטות הפרוטיד 5*.

דימום מהאף פחות או יותר גדוש, פחות או יותר תכוף.

הנחיריים כאילו נעצרו 6*.

תחושת יובש באף, מרגיז אפילו כאשר אויר זורם בחופשיות.

פוליפים באף (בדר"כ עם אובדן הכח להריח); זה עשוי להשתרע דרך המעבר הנזאלי לתוך פי הלוע.

חוש הריח חלש או אבד.

 

הערות שוליים:

(1*- לעיתים תכופות יותר ללא עירפול של העדשה השקופה מאשר עם).

(2*- במהלך הלעיסה או הדיבור יש לפעמים גם עווית דומה בצידי הראש, איפה שבליטה כמו הבליטות הכואבות לעיתים קרובות צומחת. כאשר הכאב עדיין יותר בלתי נסבל ולפעמים משולב עם כאב שורף- זה נקרא כאב פות'רגילס בפנים).

(3*- במיוחד בזמן שהולכים באויר פתוח).

(4*- כגון רעש מצלצל, חפוז, סוער, שואג, מזמזם, מצרצר, מצלצל, מתופף, רועם, שורק, רוטט, מרשרש וכו…).

(5*- לעיתים קרובות עם כאבים דוקרים בבלוטות).

(6*- אחד מהשניים או שניהם, או שהם מתחלפים , קודם הראשון ואח"כ השני; לעיתים קרובות יש רק תחןשה של היעצרות, בזמן שהאויריכול להימשך דרך האף בצורה חופשית).


עמוד 56

חוש הריח מתעוות 1*.

תחושת ריח אלימה ביותר, רגישות גבוהה או גבוהה יותר אפילו לריחות שאינם מורגשים.

גלד באף; הפרשות של מוגלה או גושי מוקוס שהתקשו 2*.

ריח מבאיש באף.

הנחיריים באופן תדיר עם כיבים מוקפים בפצעונים וגלד.

נפיחות ואדמומיות של האף או קצה האף, בצורה תכופה או מתמשכת.

תחת האף או על השפה העליונה, גלדים שנמשכים הרבה זמן או פצעונים מגרדים.

צבעם האדום של השפתיים הוא דיי חיוור.

צבעם האדום של השפתיים יבש, עם גלד, הן מתקלפות; הן נסדקות.

התנפחות של השפתיים ובמיוחד של השפה העליונה 3*.

חלקן הפנימי של השפתיים מסומן בקווים עם פצעים קטנים או אבעבועות 4*.

התפרצויות עוריות של אזור הזקן ושל שורשי השערות של הזקן, עם גרד.

פריחות של הפנים מסוגים רבים מספור 5*.

בלוטות הלסת התחתונה נפוחות, לפעמים עוברות למצב של הפרשות כרוניות.

התנפחויות של הבלוטות שמצידי הצוואר.

החניכיים מדממות כתוצאה ממגע קל.

החניכיים, החיצוניות או הפנימיות, כואבות כאילו מפצעים.

החניכיים עם גרד סוחפני.

החניכיים, לבנות, נפוחות, כואבות בזמן מגע.

נסיגת חניכיים המשאירות את השיניים הקדמיות ושורשיהן חשופים.

חריקת שיניים בזמן השינה.

רפיון השיניים והרבה סוגים של החמרה במצב השיניים, אפילו ללא כאב שיניים.

כאב שיניים במגוון רב מספו, עם גורמי התרגשות משתנים.

היא אינה יכולה להישאר במיטה בלילה, בשל כאב שיניים.

על הלשון יש אבעבועות כואבות ומקומות כואבים.

הלשון לבנה, מכוסה בלבן או עטוית פרווה לבנה.

הלשון חיוורת כחלחלה-לבנה.

הלשון מלאה בחריצים עמוקים; פה ושם כאילו נקרעה למעלה.

הלשון יבשה.

תחושת יובש על הלשון, אפילו בזמן שהיא לחה כהלכה.

 

הערות שוליים:

(1*- לדוגמא הריח של זבל או ריחות אחרים ייחודיים שבתוך האף).

(2*- לפעמים גם הפרשה של מוקוס חריף מהאף).

(3*- לפעמים עם כאב שורף או עוקץ).

(4*- לעיתים קרובות, מאוד כואב, בא ועובר).

(5*- קליפות חלביות , פצעונים, כתמים, הרפס וכיבים סרטניים של האף, השפתיים והפנים {שגם נקראות סרטן}, עם כאבים שורפים ודוקרים).

עמוד 57

גמגום; גם לפעמים התקפים פתאומיים עם חוסר יכולת לדבר.

בחלקן הפנימי של הלחיים יש אבעבועות כואבות או פצעים.

זרימה של דם מהפה; לעיתים קרובות בצורה חמורה.

תחושה של יובש בכל הפה הפנימי, או רק בנקודות, או עמוק במורד הגרון 1*.

ריח מסריח מהפה.

תחושת שריפה בגרון.

זרימה מתמשכת של רוק, במיוחד בזמן הדיבור, ובמיוחד בשעות הבוקר.

יריקת רוק מתמשכת.

הפרשת מוקוס תכופה במורד הגרון (פי הלוע), שבו הוא חייב להעלות כלפי מעלה ולירוק לעיתים קרובות במהלך היום, במיוחד בשעות הבוקר.

דלקת תכופה בגרון והתנפחות החלקים שמשמשים לבליעה.

טעם מגעיל או חסר טעם מהפה.

טעם מתוק בלתי נסבל בפה, כמעט באופן קבוע..

טעם מר בפה, במיוחד בשעות הבוקר 2*.

טעם חמצמץ או חמוץ בפה, במיוחד לאחר אכילה, למרות שטעמו של המזון היה תקין 3*.

טעם רקוב ומסריח בפה.

ריח רע מהפה, לפעמים עבש, לפעמים מסריח ורקוב כמו גבינה ישנה, או כמו זיעה מצחינה מכף הרגל, או כמו כרוב כבוש מקולקל.

גרעפסים עם הטעם של המזון, מס' שעות לאחר האכילה.

גרעפסים מרוקנים, קולניים, שמוציאים רק אויר, בלתי נשלטים, לעיתים קרובות למשך שעות, לא לעיתים נדירות בלילה.

גרעפס לא מלא, אשר גורם רק לעוויתות הלם בלוע, ללא יציאה אל מחוץ לפה.

גרעפס חמוץ, גם אם בצום או אחרי האוכל, ובמיוחד לאחר שתיית חלב.

גרעפס אשר יוצר גירוי להקיא.

גרעפס מעופש (במיוחד אחרי אכילת מזון שומני).

גרעפס רקוב או מעופש, מוקדם בבוקר.

גרעפסים בתדירות גבוהה לפני הארוחות, עם סוג של רעב קיצוני.

צרבת, פחות או יותר תכופה; יש תחושת שריפה לאורך החזה, במיוחד אחרי ארוחת הבוקר, או בזמן שמזיזים את הגוף.

 

הערות שוליים:

(1*- בעיקר כשמתעוררים בלילה או בבוקר, עם או ללא צמא; עם כמות גדולה של יובש בגרון, לעיתים קרובות כאב דוקר בזמן הבליעה).

(2*- לא לעיתים נדירות, זה מתמשך).

(3*- לעיתים נדירות יש טעם מתוק מסריח מהפה אפילו ללא אכילה או שתיה).
הקודם הבא

 


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

located at כליל החורש 1 , יוקנעם המושבה, . Reviewed by אבישי קמינר rated: 5 / 5